NASZE REALIZACJE

ZOBACZ NASZE REALIZACJE

Bezsęczna kantówka dzięki nowej optymalizerce Superpush 200

SegheriaOptymalizerki

W połowie lutego do jednego z największych producentów okien drewnianych, firmy CDM z Suwałk, firma Teknika dostarczyła nową optymalizerkę Salvador Superpush 200, której zadaniem jest wycinanie wad z drewna sosnowego przeznaczonego do produkcji kantówek.

Calitan inwestuje w technologię Biesse

SegheriaWiertarki

Zgodnie z hasłem „Wszystkie maszyny od jednego dostawcy” firma Teknika zrealizuje kolejny duży projekt. Wyposaży kompletną linię do produkcji mebli z płyty komórkowej w fabryce Calitan. Inwestycja będzie współfinansowana przez Unię Europejską.

Wzrost popytu na palety zachęca do inwestowania

SegheriaProdukcja palet

Produkcja palet w Polsce bije kolejne rekordy, zbliżając się do poziomu 70 mln szt rocznie. Liderzy zwiększają produkcję, a wśród nich firmy C.M.C oraz Brzostek, które zdecydowały się na zakup włoskiej technologii STORTI do przetarcia drewna i zbijania palet. STORTI to jednak nie tylko wysokowydajne linie dla liderów, ale także maszyny, w które warto zainwestować rozpoczynając dopiero przygodę z perspektywicznym rynkiem palet.

Teknika uzbroiła Helvetia Meble w kolejną linię technologiczną

SegheriaOkleiniarki

Jakość okleinowania wąskich płaszczyzn to test dla każdego producenta mebli. Po tym newralgicznym połączeniu okleiny i płyty poznaje się jakość mebli. — Nowa linia, którą zainstalowaliśmy pozwala nam tworzyć nie tylko dokładne połączenia obrzeży z płytami, szybko zmieniać kolor okleiny, ale również zwiększa możliwość stosowania modnych, szerokich, nawet 60-milimetrowych krawędzi — mówi Dariusz Wilczyński, dyrektor techniczny Helvetia Meble, która zakupiła kompletną, zautomatyzową linię Biesse STREAM , która dostarczyła firma TEKNIKA.

Robot podnosi prestiż tartaku

SegheriaAutomatyzacja

Dla Tartaku Abramczyk w Wólce Folwark (Mazowieckie) firma TEKNIKA, która od 16 lat dostarcza najnowsze technologie dla przemysłu drzewnego i meblarskiego, przygotowała zrobotyzowane stanowisko rozładunku i paletyzacji tarcicy. Ciężki i monotonny charakter pracy trzech pracowników z powodzeniem zastąpił jeden robot przemysłowy firmy Comau.

Zamiast problemów, pozytywna energia

SegheriaKotłownie

Spalanie odpadów w zakładach meblowych zamiast być problemem, może stanowić źródło zielonej energii . Firma Kanita, producent mebli z Olkusza, zdecydował się na zakup dwóch automatycznych kotłów firmy Uniconfort, które pyły i wióry powstające w procesie produkcji zamieniły w energię do ogrzewania zakładu i suszarni.

Z targów do fabryki

SegheriaMaszyny CNC

MITIKA - rzeźbiarz sterowany numerycznie Potężne centrum obróbcze GREDA robiło spore wrażenie na zwiedzających targi DREMA, którzy przechodzili obok stoiska TEKNIKA. Model MITIKA to wyjątkowa na rynku oferta precyzyjnego toczenia, żłobienia, frezowania i szlifowania w drewnie elementów o dużych gabarytach przy pomocy pięciu, w pełni interpolowanych osi. Zakupem maszyny zainteresowani byli nie tylko meblarze, ale także producenci stolarki i domów drewnianych. Prosto z targów maszyna trafiła do producenta mebli i akcesoriów meblowych.

Pierwsza tego typu linia lakierowania lustrzanego połysku na świecie

SegheriaLakierowanie

Nowatorska linia lakiernicza w firmie Sklejbud pozwala na nadanie lustrzanego połysku nawet płycie wiórowej laminowanej. Jest to jedyna taka linia na świecie, a zainstalowała ją u radomskiego producenta firma TEKNIKA.

Concept 350 - Nowa wizja formatowania

SegheriaPilarki

Pilarki formatowe od prawie stu lat opierają się na tej samej zasadzie działania i niemal identycznej budowie, dostosowywanej wizualnie do estetyki obowiązującego designu. Co zatem jest tak rewolucyjnego w nowej koncepcji, którą przedstawiła światu włoska marka FIMAL - wyjaśnia Grzegorz Chylak z firmy TEKNIKA, którego spotkaliśmy na targach Ligna w Hanowerze.

Strategia dywersyfikacji wymaga wszechstronnych maszyn

SegheriaMaszyny CNC

Podziw dla zewnętrznego piękna, dekorów czy usłojenia wyrobów wykonanych z drewna litego jest obecnie bardzo silnym trendem rynkowym. Producentów - tak jak firmę ICF Wood - fascynuje i inspiruje do działania także różnorodność tego ekologicznego surowca, zaskakujące możliwości obróbki mechanicznej i termicznej oraz to, że każde drewno można efektywnie wykorzystać niemal do ostatniego kawałka. Pomagają w tym m.in. nowoczesne maszyny dostarczone przez firmę TEKNIKA.

Technologia COMEC zgodna z zasadą "just in time"

SegheriaMaszyny CNC

Kompletna ościeżnica w 150 sekund Pod jednym słowem - ościeżnica drzwiowa - kryje się wiele wariantów produktów, a zmieniające się trendy na rynku stolarki wciąż poszerzają wachlarz modeli. Firmy, które produkują ościeżnice muszą więc być nastawione na dużą elastyczność, szybkie zmiany programu produkcyjnego, a jednocześnie wysoką wydajność. Jak to pochodzić z jednoczesnym dążeniem do automatyzacji? Odpowiedzią są multicentra obróbcze Comec, które sprawdzają się w produkcji metodą just in time u największych producentów ościeżnic w Polsce.

Stacja Barucca dba o bezpieczeństwo stolarni

SegheriaOdpylanie

Ogień, który całkowicie strawił dorobek firmy Feniks wydawał się gwoździem do trumny tego producenta mebli tapicerowanych. Jednak nazwa zobowiązuje. Jak Fenix z popiołów postał nowy zakład, który zatrudnia obecnie 300 osób. Z tragicznych doświadczeń wyciągnięto jednak wniosek i szczególnie zadbano o kwestię ochrony przeciwpożarowej. O właściwe odpylanie łatwopalnych pyłów drzewnych dba zainstalowana przez firmę TEKNIKA linia odpylania marki BARUCCA.

Połysk na płycie za jednym przejściem

SegheriaLakierowanie

W Polsce wiele firm posiada już w swoim parku maszynowym drukarki UV, ale są to zazwyczaj maszyny aplikujące lakier matowy, co nie zawsze pozwala na osiągnięcie założonego efektu wizualnego. Stworzona w firmie Expo-Drew linia uszlachetniania UV jako pierwsza w Polsce umożliwia bezpośredni nadruk lakieru z połyskiem na płytę, co podnosi jakość, możliwości, ale także dwukrotnie zwiększa wydajność.

Większy uzysk drewna z krzywych kłód

SegheriaObróbka kłody

Najnowsza linia przetarcia w zakładzie Trak-Drew z Bystrej– oparta o technologie Primultini – ma istotną zaletę względem dotychczas stosowanych pilarek – może przecierać surowiec o średnicach większych niż 40 cm, a także lepiej radzi sobie z drewnem o dużej krzywiźnie, które występuje w trudnych górskich terenach, gdzie znajduje się zakład braci Damiana i Kamila Gałków.

Inwestycje w Schody Chudziński

SegheriaOptymalizerki

Pilarki poprzeczne Salvadora robią karierę m.in. w produkcji mebli i opakowań drewnianych, czyli wszędzie tam, gdzie konieczna jest eliminacja wad drewna. Ich szybkość działania, precyzja cięcia i wygodne sterowanie zostały docenione również w zakładzie produkującym schody, gdzie firma Teknika dostarczyła optymalizerkę Super Cut 300.

Czyste powietrze atutem dla pracowników

SegheriaOdpylanie

Firma Sand uruchomiła nowy zakład produkcji mebli w Przysusze pod Radomiem. Nowoczesne obrabiarki wymagały odpowiedniego systemu odpylania, który dostarczyła firma TEKNIKA.